Zaznacz stronę

We wczorajszy wieczór rozegrany został pierwszy w tym sezonie konkurs drużynowy. Tak jak wspomniałem w zapowiedzi wczorajszego konkursu wygrali faworyci. Austriacy w składzie Jedlin12 oraz Wojti2 nie dali szans rywalom i to oni stanęli na najwyższym stopniu podium, którzy nieznacznie wyprzedzili gospodarzy, którzy zadebiutowali w Pucharze Świata jako drużyna (Tom oraz SkiKacper. Należy tu także wspomnieć że Lukasoff, który obiecująco prezentował się w treningach po skoku na 150,5 metra upadł i złamał obie narty, co przekreśliło jego start w drużynie Suomi. Na najniższym stopniu podium znaleźli się Estończycy w składzie (markraw30 i Sweet). W zawodach brało udział 7 zespołów.

Indywidualnie w konkursie najlepszy okazał się Jedlin, który z notą 347,8 pkt wyprzedził drugiego Toma o zaledwie 1 punkt. 3 zawodnikiem indywidualnie we wczorajszym konkursie był kolega z drużyny narodowej Jedlina Wojti2. Trzeba zatem przyznać, iż zawodnicy podeszli asekuracyjnie i spokojnie do konkursu, aby już dzisiaj rywalizować z dwoma wielkimi zawodnikami którzy startują w Pucharze Świata.

No właśnie i tu mowa o dwóch faworytach i największych rywali, czyli Tomcio96 ora Czacha. Obaj świetnie skakali w treningach i wszyscy wiedzą że to może być fantastyczny pojedynek tych dwóch wielkich zawodników. Wojti i Jedlin w drużynie pokazali już że potrafią skakać na Rukatunturi i będą bardzo chcieli pokrzyżować plany Liderowi i V-ce Liderowi Pucharu Świata. Trzeba wspomnieć że w mroźnej Finlandii pojawił się także kolejny zawodnik Austrii czyli Vladko i on powraca do skakania w Pucharze Świata. Warto również wspomnieć o Tomie, który w Kuusamo czuje się bardzo dobrze i lubi na tej skoczni skakać. AdiS to zawodnik o którym nie można zapominać, jest to zawodnik równy, który potrafi powalczyć i zrobić miłą niespodziankę. To główni faworyci do wygrania konkursu, ale może ktoś tym wielkim zawodnikom pokrzyżuje plany. Tego dowiemy się niebawem!!!