Zaznacz stronę

wojti2, który w obu seriach lądował najdalej ze wszystkich graczy, zdecydowanie i zasłużenie wygrywa 4. konkurs Turnieju Czterech Skoczni 2019/20. W drugim skoku zabrakło mu tylko jednego centymetra do wyrównania rekordu turnieju!

Po pierwszej serii liderem był Czacha Czapa z idealnym stylowo skokiem na 143.5m (4 noty 20-punktowe), tuż za nim znajdował się wyżej wspomniany wojti2, a czołową trójkę uzupełniał dość niespodziewanie SkiKacper, któremu zabrakło 2 centymetrów do prowadzenia po 1 serii. Za nimi w gotowości do ataku byli kolejno Tom, który oddał drugi najdłuższy skok serii (144m) oraz Tomcio_96 z równie nienagannym stylowo skokiem, co u Czachy Czapy, tyle że na 143m. Wysoko plasowali się również ex aequo MaciekF, Vladko oraz Lukasoff na miejscu szóstym. Czołową 10 zamknęli markraw30 i sawik124 ex aequo na miejscu 9.

W drugiej serii sygnał do ataku dał najpierw Vladko – jego skok był najdłuższym skokiem konkursu, jednak 57.5 pkt za styl nie zapowiadało awansu na podium. Chwilę później fenomenalnym skokiem i najlepszą notą konkursu popisał się Lukasoff – poszybował on aż na 144.93m, zbliżając się na 10cm do rekordu turnieju. Skaczący po nim Tomcio_96, Tom i SkiKacper nie byli w stanie go wyprzedzić – ten skok był po prostu za dobry. Najbliżej zgarnięcia podium był Tomcio, który popisał się świetnym stylowo skokiem, ale jednak 143.5m przy 144.5m Lukasoffa to było po prostu za mało.

Zostało dwóch zawodników. Pierwszy wojti2. Wysoko zawieszony nad zeskokiem, z obniżonej belki do 6 (Lukasoff oddał swój drugi skok z belki nr 8) przy bardzo mocnym wietrze pod narty szybował bardzo wysoko i pięknie wylądował na 145.02m! Skok mógł być jeszcze dłuższy (zanosiło się na 145.5-146m), aczkolwiek Wojtek zdawał sobie sprawę, że musi ten skok dobrze zaznaczyć telemarkiem i nie ciągnął odległości do końca, przez co zabrakło mu centymetra do wyrównania rekordu 5-letniego turnieju Michała. Niemniej jednak lot był fenomenalny i Czacha musiał poszybować na nie mniej niż 144,5 metra. Nie udało mu się to jednak – 144 metry przy tylko nieco lepszym stylu od wojtiego dało mu drugie miejsce, tuż przed Lukasoffem (o 0.6pkt).

Wszyscy zawodnicy, którzy byli w TOP10 po pierwszej serii (i osiągnęli notę ponad 150pkt, ciekawa zbieżność), utrzymali miejsca w TOP10 po drugiej serii (z nieco zmienioną kolejnością). Daleko lądował w obu seriach również jedenasty Dudson (143 i 143.5m), były to odległości identyczne do czwartego Tomcia_96, ale zabrakło mu dobrych not za styl.

Jak widzimy, skakało dzisiaj 42 zawodników. Do czołowej 30 wystarczyły skoki na około 137 metrów, które dokładnie osiągnął zamykający grono punktujących do Pucharu Świata woLeC. Wszyscy przekroczyli w obu seriach dystans 134 metrów – całkiem niezły poziom, gratulacje dla wszystkich graczy!

Wyniki - Bischofshofen 12.01.2020