Zaznacz stronę

145.12m – tak daleko zaniosło Tomcia_96 w pierwszej serii konkursowej. Na tyle daleko, że pobił rekord turnieju Michała o całe 9 centymetrów. Długo się jednak z tym wynikiem nie utrzymał na liście rekordzistów. W drugiej serii nastąpił skuteczny atak na ten wynik. Najpierw Konriemu44 zabrakło 4 centymetrów do tej odległości, a chwilę potem Czacha Czapa uzyskał aż 145.33m, nieznacznie ustępując w notach za styl. Przed drugą próbą Tomcia_96 prowadził Konri o 0.1pkt przed Czachą. Jak odpowiedział Tomcio? Rekordu nie przebił, ale jako wisienkę na torcie dołożył skok na 144.54m wypełniony dwudziestkami za styl niemal po brzegi – zabrakło jednej do magicznego 5×20. W ten oto sposób zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji końcowej Turnieju Czterech Skoczni o 3.7pkt przed Czachą Czapą.

Kto oprócz nich stanął w klasyfikacji końcowej TCS na podium? Sądząc po drugim miejscu Konriego44, można byłoby w ciemno obstawiać, że to dla niego będzie zarezerwowany najniższy stopień podium pod nieobecność Toma. Strata do wojtiego2 była stosunkowa niewielka – jeden punkt, ale jakimś cudem stanęli na podium obaj. Tak, dobrze czytacie – obaj. I to mimo tego, że wojti2 dzisiaj zajął szóste miejsce w konkursie. Zgarnęli łącznie 1243.6 pkt. Strata 8.5pkt do Tomcia_96, ale to jest naprawdę piękna historia. Gratulacje.

“A więc Jakub Janda! Jakub Janda obok Iżi Raszki… 1081… 1081… a nie, wróć, to nie ta bajka.” – Tom próbujący być zabawnym.

Oprócz tej trójki daleko latał również Dudson (144.56m w drugiej próbie, 4. miejsce). Po raz drugi w TOP10 w tym sezonie zawody kończy Mikhail (5. miejsce, poprzednio dziewiąty w Ga-Pa). Skoki powyżej 144 metrów odnotowali również siódmy SooN i ósmy Król, dla którego jest to debiut w czołowej 10 konkursu w tym sezonie. Tym samym mianownikiem czołówki  zawody mógłby podsumować KJ__7, który wraca po długiej przerwie do rywalizacji w DSJ i rozkręca się z konkursu na konkurs. Czołową 10, a właściwie… uła, jedenastkę! Zamykają ex aequo na 10. miejscu SwiecaLechia i Piekar.

Klasyfikację końcową Turnieju Czterech Skoczni można zobaczyć tutaj, a klasyfikację generalną Pucharu Świata – w tym miejscu. Wyniki konkursu dostępne pod spodem. Zaktualizowana też została klasyfikacja Pucharu Narodów.